Kronika (č. 103): Božejovice – JZD Božetice 9:0 (5:0)

12. Června 1977

od 10:00

přátelské utkání

hráno v Drahněticích

branky: Fr. Ambrahám 5x (3.branka trestný kop), brankář Vince – penalta za ruku, Fr. Linhart, V. Buchtele, J. Novák

Jednostranná záležitost Božejovic. Mnoho dalších šancí nebylo využito. Pískal J. Fara

Kronika (č. 104): Božejovice – JZD Božetice 3:0 (1:0)

19. Června 1977

od 10:00

branky: V. Buchtele – sólo z poloviny hřiště, J. Šmejkal – krásnou hlavičkou, Fr. Abrahám

Mužstvo Božetic přijelo v silnější sestavě. Brankář Vince neproměnil penaltu za faul za stavu 0:0

Kronika (č. 105): Božejovice – JZD SO Jistebnice 0:2 (0:0)

2. Července 1977

od 17:00

Zbytečná porážka. Vyrovnané utkání, platilo se za chyby v obraně – J. Dolejší, J. Samec. Nevyužité šance L. Šerý, J. Novák a další

Kronika (č. 106): JZD Řepeč – Božejovice 5:1 (2:1)

10. Července 1977

od 17:00

Pohárové utkání SDR 1. kolo

hráno v Řepči

branka: J. Kříž

průběh utkání: 0:1, 5:1

Porážka neodpovídá průběhu hry. Domácí rozhodčí A. Hořejší k tomu dopomohl velkou nepřesností. Brankář L. Vince chytil penaltu za ruku J. Samce.

Žlutá karta: J. Samec, V. Buchtele

Červená karta: V. Buchtele

V. Buchtele hrál svůj 100 zápas v dresu Božejovice a byl vyloučen.

Kronika (č. 107): JZD Dražice B – Božejovice 2:4 (2:2)

16.Července 1977

od 17:00

hráno v Makově

branky: Fr. Abrahám 2x, V. Vávrovský, A. Randák

průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4

Z počátku vyrovnané utkání. Ve druhém poločasu, zvláště na konci utkání velká převaha Božejovic. Uvedl se V. Vávrovský na hrotu útoku. 4 vstřelený gól byl 300 gól od založení mužstva.

Skore celkem 300:346

Kronika (č. 108): So Sepekov 6:6 (2:4)

11. Srpna 1977

od 17:30

hráno v Sepekově

branky: J. Lukeš 4x, A. Hradil, Fr. Abrahám (penalta)

průběh utkání: 0:3, 1:3, 2:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6

Z počátku převaha Božejovic. Za začátku druhého poločasu 3 zbytečné branky. Čtvrtá a pátá branka z penalty – za ruku J. Fary, za faul J. Fary. Pátá branka Božejovice z penalty za faul na Fr. Linharta.

Kronika (č. 109): Božejovice – So Sepekov A 5:6 (3:2)

14. Srpna 1977

od 10:00

branky: J. Lukeš 2x, V. Buchtele, A. Hradil, Fr. Abrahám

průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5, 4:6, 5:6

Zbytečná porážka. Po celé utkání vyrovnaný zápas. 4 branka z penalty za faul A. Martykána.

Kronika (č. 110): So Jistebnice – Božejovice 6:5 (2:2)

20. Srpna 1977

od 16:00

hráno v Jistebnici

branky: V. Brouček, J. Lukeš, V. Buchtele, F. Linhart (penalta), J. Nehonský

průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3, 4:3, 5:5, 6:5

Božejovice se silně omlazeným mužstvem podalo dobrý výkon. 2. branka z penalty za faul J. Šmejkala. 5. Vstřelená branka z penalty za faul na J. Lukeše. Vítězná branka Jistebnice 1 min. před koncem. Za Božejovice hrál J. Burián a F. Krejčí – Božejovice neměli brankáře.

Kronika (č. 111): Božejovice – So Vlkov 11:3 (3:1)

28. Srpna 1977

od 16:30

mistrovské utkání 1.kolo

branky: A. Hradil 4x, J. Nehonský 2x, F. Abrahám 2x, V. Buchtele, J. Lukeš, F. Linhart

průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 9:2, 9:3, 11:3

Mužstvo Božejovic podalo dobrý výkon. Hosté do stavu 2:0 o 8 hráčích. Po 6 brance Vlkov odpadl. Druhá branka vlastní A. Martykán

Kronika (č. 112):Božejovice – JZD Dražice B 6:1 (3:0)

11. Září 1977

od 16:00

mistrovské utkání 3.kolo

branky: A. Hradil 3x, J. Lukeš 2x, F. Linhart – trestný kop

průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1

Opět dobrý výkon celého mužstva – další šance nevyužity. Za stavu 1:0 soupeř neproměnil penalt za faul J. Samce. Ve druhém poločase ze strany hostí tvrdá hra.

2.kolo Pojbuky – Božejovice odloženo na náhradní termín

Kronika (č. 113): So Rat. Hory- Božejovice 3:7 (1:4)

18. Září 1977

od 15:30

mistrovské utkání 4.kolo

hráno v Rat. Horách

branky: F. Abrahám 4x, J. Lukeš 2x, J. Novák, J. Dolejší,

průběh utkání: 0:3, 1:3, 2:4, 2:5, 3:6, 3:7

Dobrý výkon podala záloha a útok. 3 branky padají na vrub obrany a brankáře. Po celé utkání slušná hra. Další šance nevyužity.

Kronika (č. 114): Božejovice – So. Sez. Ústí 4:2 (3:0)

25. Září 1977

od 15:30

mistrovské utkání

branky: A. Hradil, J. Lukeš, F. Linhart, F. Abrahám

průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2

Vyrovnané utkání. Obě mužstva neproměnila další brankové příležitosti. Za stavu 3:1 neproměnil J. Soukup penaltu za sražení J. Lukeše. Z mužstva Božejovic odcházejí 3 hráči – voj. zákl. Služby do civilu (F. Abrahám, A.  Martykán, A. Randák)

Kronika (č. 115): So Myslkovice – Božejovice 3:1 (1:0)

2. Října 1977

od 15:00

mistrovské utkání 6.kolo

hráno v Myslkovicích

branky: A. Hradil

průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1

Zbytečná porážka. Branky po krutých chybách, 2. Branka J. Soukup, 3. Samec. Hradil nastřelil tyč. A další jiné šance nevyužity.

Kronika (č. 116): Božejovice – VTJ Drhovice 0:8 (0:4)

9.10.1977

od 15:00

mistrovské utkání 7. Kolo

Naše mužstvo nehrálo špatně ale na vojáky nestačilo. Brankář vojáků hodně zachránil. Sedmá branka z penalty za faul J. Fary.

Kronika (č. 117): Božejovice – St.Mažice 3:3 (1:3)

16. Října 1977

od 14:30

mistrovské utkání 8.kolo

branky: J. Lukeš 2x, V. Vávrovský

průběh utkání: 1:0, 3:1, 3:3

V prvním poločase se mužstvu Božejovic nedařilo. Nebylo využito několik šancí. Ve druhém poločase velká převaha ale stačilo to pouze na vyrovnání. Nad průměr nezahrál nikdo.

Kronika (č. 118): Dy. Roudná B – Božejovice 2:2 (1:1)

23. Října 1977

od 14:00

mistrovské utkání 9.kolo

hráno v Roudné

branky: J. Lukeš, V. Buchtele

průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2

Zbytečná ztráta bodu. Nebylo využito několika čistých brakových šancí - Buchtele 2x, Vávrovský, Lukeš. Obě branky po krutých chybách L. Šerého. Penalta za podražení J. Nehonského. Druhý vstřelený gol V. Buchteleho byl 350 od založení mužstva.

Kronika (č. 119): Božejovice – K.S. Tábor 9:2 (3:1)

29. Října 1977

od 15:00

branky:  Samec M. 3x, V. Buchtele 2x, F. Linhart 2x, J. Nehovnský, J. Lukeš

průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2, 9:2

Jednostranná záležitost mužstva Božejovic. Dobře se uvedl P. Vacek na místě pravého obránce a M. Samec na pravém křídle.

Kronika (č. 120): JZD Pojbuky – Božejovice 2:4 (1:4)

6. Listopadu 1977

od 14:00

mistrovské utkání (odložené 2.kolo)

branky: J. Lukeš 3x, V. Vávrovský

průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1

Přes vítězství podalo mužstvo Božejovic nejslabší výkon podzimu. Soupeř nekladl žádný odpor – branky po chybách.

Kronika (č. 121): Božejovice – So. Jistebnice 8:5 (6:1)

20. Listopadu 1977

od 14:30

branky: M. Samec 3x, V. Buchtele 2x, J. Nehoncský, J. Lukeš, F. Linhart

průběh utkání: 2:0, 3:1, 4:1, 6:1, 6:5, 8:5

Úspěch nad mužstvem hrající III. třídu. V prvním poločase dobrá hra. Ve druhém se hodně polevilo a soupeři se málem podařilo vyrovnat.

Kronika (č. 122): So Stádlec – Božejovice 1:0 (1:0)

5. Března 1978

od 14:00

Pohár Osvobození 1.kolo

hráno ve Stádleci

Mužstvo Božejovic podlehlo po velkém boji i když mužstvo Stádlece bylo o něco lepší. Soupeř Neproměnil penaltu za stavu 1:0 – faul J. Soukupa (hodně přísná). Za stavu 1:0 neuznal rozhodčí mužstvu Božejovic regulérní branku – M. Samec. Branka padla po nedorozumění J. Samce a brankáře. Dobrý výkon L. Vince, J. Melich. Mužstvo Božejovic budě hrát soutěž útěchy. Utká se s So Jistebnice.

Kronika (č. 123): So Jistebnice – Božejovice 0:1 (0:0)

12. Března 1978

od 14:30

Pohár Osvobození (soutěž útěchy) 2.kolo

branky: J. Lukeš

Mužstvo podalo dobrý výkon – hlavně v obraně a brankář J. Vince. Božejovice budou hrát ve 3.kole s Řepčí.

Kronika (č. 124): Božejovice – JZD Řepeč 2:1 (2:1)

19. Března 1978

od 14:30

Pohár Osvobození (útěcha) 3.kolo

branky: J. Lukeš 2x

průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

Opět dobrý výkon – hlavně brankáře. V prvním poločase mužstvo Božejovic využívalo hru po větru, ve druhém se dobře bránilo tlaku Řepče.
Ve 4.kole se Božejovice utkají s Lomem

Kronika (č. 125): JZD Březnice – Božejovice 7:5 (2:3)

26. Března 1978

od 15:00

Pohár Osvobození (útěcha) 4.kolo

hráno v Březnici

branky: J .Lukeš 3x, J. Nehonský, M. Šerý

průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:4, 4:4, 6:4, 7:5

Nepřijel rozhodčí – pískal domácí. Špatná hra obrany, která zavinila většinu branek. Čtvrtá branka za ruku J. Samce. Za stavu 1:3 neuznal rozhodčí hostům regulérní branku.

Božejovice vyřazeny z turnaje.

Josef Soukup hrál 100.zápas v dresu Božejovic.

Kronika (č. 126): JZD Vlkov – Božejovice 4:4 (3:2)

2. Dubna 1978

od 15:30

mistrovské utkání 10. Kolo

hráno ve Vlkově

branky: F. Linhart 2x, M. Šerý, J. Lukeš

průběh utkání: 0:2, 2:2, 4:2, 4:4

Zbytečná ztráta bodu. Mužstvo Božejovic po vedení 2:0 prohrávalo v 80 min. 4:2 ale podařilo se vyrovnat. Za stavu 0:2 nastřelil V .Buchtele břevno. Žlutá karta Lukeš – faul na brankáře.

Kronika (č. 127): Božejovice – JZD Pojbuky 7:0 (2:0)

9. Dubna 1978

od 15:30

mistrovské utkání 11.kolo

branky: J. Dolejší 2x, J. Lukeš 2x, A. Hradil, V. Buchtele, J. Soukup

Jednostranná záležitost pro mužstvo Božejovic. Na Výsledek stačilo průměrná hra.

Kronika (č. 128): JZD Dražice B – Božejovice 2:3 (1:0)

16. Dubna 1978

od 16:00

mistrovské utkání 12.kolo

branky: F. Linhart, J. Lukeš, J. Dolejš

průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3

V prvním poločase se nedařila střela. Ve druhém poločase mělo mužstvo Božejovic více ze hry, ale za stavu 2:1 pro Božejovice si J. Soukup nešťastně srazil míč do vlastní branky (v 80 minutě)- Minutu před koncem po velkém tlaku se podařilo vstřelit vítěznou branku.

Kronika (č. 129): Božejovice – So. Rat. Hory 4:1 (4:0)

22. Dubna 1978

od 16:00

mistrovské utkání 13.kolo

branky: F. Linhart 2x, J. Nehonský, J. Čermák

průběh utkání: 4:0, 4:1

V prvním poločase mužstvo Božejovic získalo snadno velký náskok. Další šance neproměněny. V poločase druhém hra lepší,

Kronika (č. 130): So. Sez. Ústí B – Božejovice 1:0 (0:0)

29. Dubna 1978

od 16:00

mistrovské utkání 14.kolo

hráno v Sez. Ústí

Nešťastná porážka. Neproměněno mnoho šancí – V. Vávrovský 3x, J. Samec minul hlavou prázdnou branku. J. Nehonský břevno. V 80 minutě si J.Soukup nešťastně srazil míč do vlastní branky. Výkon celého mužstva byl dobrý.

Kronika (č. 131): Božejovice – So. Myslkovice 0:1 (0:0)

7. Května 1978

od 16:30

mistrovské utkání 15.kolo

Opět nešťastná porážka. J. Lukeš šel 3x sám na branku ale nedal. V 80. Min brankář M. Samec bez rozmyslu odkopl míč do pole, na půlící čáře ho zachytil soupeř a s poloviny hřiště dal gól. Brankář se včas nevrátil do branky. Až na tuto chybu brankáře zahrálo mužstvo dobře.

Kronika (č. 132): St. Mažice – Božejovice 1:2 (0:1)

9. Května 1978

od 16:30

mistrovské utkání 17.kolo (předehráno)

hráno v Mažicích

průběh utkání: 0:2, 1:2

Mužstvo podalo dobrý výkon. Rozhodčí Váňa neznal dvě branky V. Vávrovského. Žlutá karta Vávrovský – mluvení. V 70 min. se zranil J. Kříž – koleno.

Kronika (č. 133): D. Drhovice – Božejovice 6:0 (1:0)

14. Května 1978

od 10:00

mistrovské utkání 16.kolo

Drhovice jasně lepší. Mužstvu Božejovic se dařila hra a výsledek 1:0 do doby když J. Melich nešťastně zahrál ve vápně rukou. Po přísně nařízené penaltě se mužstvo položilo a během 15 min. dostalo další 4 branky.

Kronika (č. 134): Božejovice – Dy. Roudná B 1:2 (0:2)

28. Května 1978

od 17:00

mistrovské utkání 18.kolo

hráno c Drahněticích

branky: V. Buchtele

Nejhorší zápas za celou sezonu. Za mužstvo nastoupili dorostenci J. Vojta, M. Kroužil, J. Popelka. Ve druhém poločase velká převaha ale stačilo to jen za snížení nepříznivého výsledku.

Branka V. Buchteleho byla 400 vstřelená od založení mužstva.

Skóre od založení mužstva 400:425

Sezona: celkem 21 bodů, skóre 59:45, pořadí 3

Soutěž slušnosti 1977 – 1978: 1) Dražice 2) Pojbuky 3) Myslkovice 7) Božejovice.

Bez souhlasu administrátora prosím nekopírujte obsah těchto stránek.
Kontakt: bozejovice@seznam.cz