Kronika (č. 79): Božejovice – KS Tábor 3:8 (2:3)

přátelské utkání

hráno v Drahněticích

branky: V. Buchtele 2x, J. Anděl

průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:7, 3:8

Slabá hra, hlavně brankáře. V. Buchtele vstřelil svůj 50 gól v dresu Božejovic. Pilík J. hrál 50. zápas. Za stavu 2:7 chytil brankář penaltu.

Kronika (č. 80): Božejovice – Jih. pam. Tábor 4:2 (4:1)

23. Července 1976

od 17:30

branky: Šerý M. 2x, V. Buchtele, Z. Peterka

průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2

Vyrovnané utkání. Dobře chytal Jar. Vavřík. První nesehraný zápas Jana Samce (sehrál 55 zápasů bez přerušení)

Kronika (č. 81): So Jistebnice – Božejovice 7:2 (0:1)

25. Července 1976

od 14:30

hráno v Jistebnici

branky: J. Novák, M. Šerý

průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 7:2

V poli hra vyrovnaná. O vysoké porážce rozhodla kvalita brankářů

Kronika (č. 82):  Božejovice – So Jistebnice 5:2 (1:2)

6. Srpna 1976

od 17:30

branky: M. Šerý 2x (1x z penalty za ruku), J. Novák, V. Kvapil,

průběh utkání: 0:2, 5:2

Jistebnice oslabena o několik hráčů základní sestavy. Za JZD Božejovice hráli 3 vojáci základní služby z Jistebnice. Obě branky po chybách slabě hrajícího Šerého. Zranění V. Buchteleho – silný výron na levé noze.

Kronika (č. 83): Božejovice – KS Tábor 7:1 (4:0)

27. Srpna 1976

od 17:00

branky: M. Šerý 5x, V. Buchtele, J. Novák

průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1

Od stavu 4:0 přešel brankář Božejovic do branky KS. Za Božejovice chytal J. Melich (51let) a dobře. Za KS hrál J. Šmejkal. Sedmá branka v síti soupeře byla 250 vstřelená branka od založení mužstva. Střelec M. Šerý.

Kronika (č. 84): Božejovice – So.Rat.Hory 2:2 (1:1)

29. Srpna 1976

od 16:30

mistrovské utkání IV. tř 1. Kolo

branky: M. Šerý, V. Buchtele

průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2

Velká převaha Božejovic po celé utkání, nebyla vyjádřena brankami. A. Hradil nastřelil tyčku. Vyrovnání hostů 5 min před koncem. Obě branky po chybách brankáře.

Kronika (č. 85): JZD Dražice B – Božejovice 2:1 (1:1)

5. Září 1976

od 16:00

mistrovské utkání IV. Třída 2. Kolo

Hráno v Makově

branky: M. Šerý z penalty

průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

Po celé utkání převaha. Dobrý výkon podal brankář Dražic, který vychytal i nemožné. Druhý gól padl po faulu L. Šerého z penalty 5 min. před koncem. 50. Zápas v dresu Božejovic hrál J. Anděl

Kronika (č. 86): Božejovice – So Jistebnice 1:1 (1:1)

1. Září 1976

od 16:00

mistrovské utkání IV. třída 3.kolo

Hráno v Drahněticích

branky: V. Kvapil

průběh utkání: 0:1, 1:1

Vyrovnané utkání. Mužstvo Božejovic začalo hrát o 9. Hráčích. Pozdní příjezd J. Šmejkal, J. Soukup. Vyloučen hráč Jistebnice Krejčí František.

Kronika (č. 87): JZD Sm.Hory – Božejovice 9:5 (3:1)

19. Září 1976

od 10:00

mistrovské utkání 4. Kolo

hráno v Sm. Horách

branky: M. Šerý 3x, A. Martykán, J. Samec (hlavou)

průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:2, 7:5, 9:5

Nepřijel delegovaný rozhodčí, pískal hráč Sm. Hor. Strašně špatně- branky z 5 m. ofsidu. Hádky na hřišti. Špatný výkon brankáře Řepy. Božejovice o 10. Hráčích.

Kronika (č. 88): Božejovice – So Vlkov 6:2 (4:2)

26. Září 1976

od 15:30

mistrovské utkání 5. kolo

branky: A. Hradil 3x, J. Novák. M. Šerý, A. Martykán

průběh utkání: 3:0, 4:2, 6:2

Jednostranná záležitost. Celé mužstvo zahrálo dobře. Druhá branka z penalty za sražení hráče J. Samcem.

Kronika (č. 89): JZD Větrovy – Božejovice 2:1 (1:0)

2. Října 1976

od 15:00

mistrovské utkání 6. kolo

hráno ve Větrovech

branky: M. Šerý

průběh utkání: 2:0, 2:1

Výsledek utkání odpovídá poměru sil na hřišti. Ve 20 minutě kryl brankář Řepa penaltu za podražení hráče J. Andělem. 5 minut před koncem utkání neproměnil M.Šerý penaltu. Celé mužstvo podalo dobrý výkon. První obdržený gól v zápase byl 300 od založení mužstva.

Kronika (č. 90): Božejovice – Dy. Roudná B 4:0 (2:0)

10. Října 1976

od 15:00

mistrovské utkání 7. kolo

branky: V. Buchtele, M. Šerý, M. Hubáček, A. Hradil

průběh utkání: 2:0, 4:0

Jednostranná záležitost. Po celé utkání převaha. Mnoho dalších šancí nebylo využito. V 75.min vyloučen M. Hubáček za nesportovní chování. V 85.min. nešťastné zranění J. Anděla (koleno).

Kronika (č. 91): Božejovice – KS Tábor 1:1 (1:1)

12. Března 1977

od 10:00

branky: A. Martykán (trestný kop)

Vyrovnané utkání. Obě branky padly z trestných kopů. Za KS Tábor hrál J. Šmejkal. V 10.minutě se opět zranil J. Anděl (opět koleno) a bude asi nucen zanechat fotbalu. Bude to pro mužstvo citelná ztráta, přijde o jednoho z nejlepších hráčů.

Kronika (č. 92): Božejovice – JZD Dražice A 0:4 (0:0)

13. Března 1977

od 14:30

Pohár Osvobození

průběh utkání: 0:0, 0:4

Do 30.min druhého poločasu vyrovnaná hra. Hrálo se stále 0:0. Potom se projevila na hráčích domácího celku únava ze zápasu z předešlého dne a mužstvo obdrželo laciné branky. I přes 4 obdržené branky dobře zachytal L. Vince. Dobře hrála i obrana, záloze a útoku se nedařilo. Božejovice vyřazeny z hlavní soutěže a utkají se o cenu útěchy s SO Jistebnice (20.3.1977 v 15:00)

Kronika (č. 93): Božejovice – So. Jistebnice 1:2 (1:2)

20. Března 1977

od 15:00

Pohár Osvobození – Cena útěchy

branky: Fr. Abrahám

průběh utkání: 0:2, 1:2

Vyrovnané utkání. O porážce rozhodla hrubá chyba obránce J. Soukupa. S mužstvem Božejovic se rozloučili hráči voj. základní služby, kteří odcházejí do civilu (Kvapil, Řepa). Božejovice vyřazeny z turnaje. Nepřijel rozhodčí- pískal S. Kothoj z Jistebnice.

Kronika (č. 94): Božejovice – So. Sepekov 1:2 (0:2)

27. Března

od 14:00

branky: Fr. Abrahám – trestný kop

Vyrovnané utkání. Oboustranně slušná hra.

Kronika (č. 95): So. Sepekov – Božejovice 6:2 (4:0)

3. Dubna

od 10:00

hráno v Sepekově

Přátelské utkání

branky: J. Kříž (přímo z rohu), Fr. Abrahám (penalta)

průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2

V prvním poločasu se hra nedařila. Ve druhém převaha Božejovic, laciné branky. Pátá branka z penalty ta ruku J. Fary. Druhá branka vlastní. A. Martykán – malá domů z 25 metrů – hrubá chyba brankáře L. Vinceho.

Kronika (č. 96): Božejovice – So. Rat. Hory – Božejovice 1:1 (0:1)

17.4.1977

od 16:00

hráno v Rat. Horách

mistrovské utkání 8. kolo

branky: J. Nehonský

Prvních 20 min velká převaha Božejovic. Nevyužito mnoho šancí pak se hra vyrovnala. Domácí vyrovnali 10 min. před koncem.

Kronika (č. 97): Božejovice –JZD Dražice B 2:2 (0:2)

24.4.1977

od 16:00

mistrovské utkání 9.kolo

branky: J. Fara, A. Martykán

průběh utkání: 0:2, 2:2

Dva rozdílné poločasy – při utkání silný vítr. Ve druhém poločase velká převaha Božejovic. 10. Min před koncem neuznal rozhodčí regulérní branku Božejovic (Fr. Abrahám)

Kronika (č. 98): So. Jistebnice – Božejovice 4:0 (0:0)

30.4.1977

od 14:00

mistrovské utkání 10. Kolo

průběh utkání: 0:0, 4:0

Krutá porážka. Hra po celé utkání vyrovnaná. Branky zbytečné, po krutých chybách obrany hlavně J. Dolejšího a L. Šerého, částečně také brankáře L. Vinceho, hlavně při 3 a 4 brance.

Kronika (č. 99): Božejovice – JZD Sm. Hory 2:9 (2:1)

8. Května 1977

od 10:00

mistrovské utkání 11.kolo

branky: brankář Vince z penalty za ruku, J. Dolejší hlavou

průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:9

Špatný výkon celého mužstva. Hráno v 10 hráčích. Někteří hráči neplní své povinnosti, nedostaví se k zápasu bez řádné omluvy (L. Šerý). Hráč J. Kříž nechtěl nastoupit pro údajné bolesti v krku, přitom celý zápas sledoval jako divák.

Kronika (č. 100): So. Vlkov – Božejovice 0:0 (0:0)

15. Května 1977

od 16:30

hráno ve Vlkově

mistrovské utkání 12. Kolo

průběh utkání: Nervózní utkání. Pískal rozhodčí z Vlkova. Tvrdá až bezohledná hra ze strany domácích. Mužstvo Božejovic podalo dobrý výkon. Byl do 100. zápas od založení mužstva.

Kronika (č. 101): Božejovice – JZD Větrovy 0:3 (0:0)

22. Května 1977

od 17:00

mistrovské utkání 13.kolo

průběh utkání: 0:0, 0:3

Pískal rozhodčí z Větrov – celkem dobře. Velká tráva na hřišti, špatně se hrálo. Branky po chybách v obraně. Neproměňování vyložených šancí – V. Buchtele.

Kronika (č. 102): Roudná B – Božejovice 2:3 (1:3)

29. Května 1977

od 17:00

hráno v Roudné

mistrovské utkání 14. Kolo

branky: Fr. Abrahám 2x. A. Randák

průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3

Dostavil se malý počet hráčů, po odjezdu J. Šmejkala na voj. Cvičení hrálo mužstvo o 10 hráčích, druhý poločas. Dobře se uvedl nový hráč voj. zákl. služby František Linhart. Fr. Abrahám neproměnil penaltu za sražení V. Buchteleho. Bez omluvy nepřišel J. Fara.

V soutěži zvítězilo mužstvo JZD Větrovy a postupuje spolu s 2. Sm. Hory a 3. So Jistebnicí do III. třídy. Postup Sm. Hor a Jistebnice způsobilo přihlášení 5 jiných mužstev do IV. třídy.