Kronika (č. 42): TJ Božetice - Božejovice 2:3 (1:1)

hráno v Božeticích

Branky: M. Hubáček 2x, J. Samec

Sestava: M. Samec - J. Melich, Jan Fara, J. Anděl, J. Pilík (70. Z. Vavřík) - J. Soukup, J. Samec - J. Kříž, M. Hubáček, V. Buchtele, M. Šerý

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3

Božetice kopali dvě penalty - první proměnili, druhou neproměnili. Utkání slabé úrovně. Hrálo se za deště - mokro a bláto na hřišti. Druhý poločas se hrál 60 minut.

Kronika (č. 43): Božejovice - KS Tábor 1:7 (0:3)

13. června 1975

od 17 hod

přátelské utkání

hráno v Drahněticích

Branky: V. Buchtele

Sestava: M. Samec (45. J. Samec) - J. Melich, Jan Fara, J. Anděl, J. Pilík - J. Samec (45. M. Samec), Z. Vavřík - J. Kříž, L. Šerý, V. Buchtele, M. Šerý

Třetí obdržený gól byl 150. obdržený gól od založení TJ JZD Božejovice.

Kronika (č. 44): JZD Dražice B - Božejovice 2:6 (2:4)

11. července 1975

od 17:30 hod

hráno v Makově

Branky: V. Buchtele 3x, M. Šerý 2x, A. Hradil

Sestava: M. Samec - V. Vávrovský, Jan Fara, J. Anděl, L. Šerý - J. Soukup, J. Samec - J. Kříž, A. Hradil, V. Buchtele, M. Šerý

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6

Druhá obdržená branka z penalty. První vítězství Božejovic nad Makovem. Za Makov nastoupilo několik hráčů z Dražic A. Rozhodčí J. Pilík.

Kronika (č. 45): Božejovice - JZD Dražice B 3:3 (1:3)

18. července 1975

Branky: J. Samec 2x, V. Vávrovský

Sestava: M. Samec (45. M. Šindelář) - V. Vávrovský, J. Melich, J. Anděl, L. Šerý - Z. Vavřík, M. Šindelář (45. M. Samec) - J. Kříž, J. Samec, V. Buchtele (10. Z. Plavec), M. Šerý

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3

K utkání se dostavilo málo hráčů Božejovic. I přes improvizovanou sestavu poměrně dobrý výkon.

Kronika (č. 46): Božejovice - TJ Božetice 4:0 (3:0)

27. července 1975

od 15 hod

Branky: M. Šerý, J. Kříž, A. Hradil, M. Hubáček

Sestava: J. Samec (45. M. Šindelář) - V. Vávrovský, Jan Fara, J. Anděl, L. Šerý - J. Soukup, J. Novák (45. Jan Samec) - J. Kříž (45. V. Buchtele), M. Hubáček, A. Hradil, M. Šerý

Kronika (č. 47): Božejovice - JZD Košice 2:7 (2:3)

3. srpna 1975

od 17 hod

turnaj SDR - 1. kolo

Branky: M. Šerý (z penalty), M. Hubáček

Sestava: M. Samec - V. Vávrovský, Jan Fara, J. Anděl, L. Šerý - J. Soukup, J. Samec - J. Kříž, M. Hubáček, V. Buchtele, M. Šerý

Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:7

Touto porážkou jsme vyřazeni z turnaje. Celý zápas mírná převaha, ale nevyjádřena. Čtvrtý gól obdržen z penalty. SDR - Svaz družstevních rolníků.

Kronika (č. 48): Božejovice - KS Tábor 8:4 (4:3)

8. srpna 1975

Branky: V. Buchtele 3x, J. Samec 3x, M. Šerý 2x

Sestava: M. Samec - V. Vávrovský, Jan Fara, J. Síbrt, L. Šerý - Z. Vavřík, J. Samec - J. Štěpánek, J. Anděl, V. Buchtele, M. Šerý

Průběh utkání: 4:0, 4:3, 8:4

Za Božejovice nastoupili i dva hráči z Jistebnice - Jaroslav Síbrt a Jiří Štěpánek, protože hráčů Božejovice bylo málo. Brankář Božejovic M. Šindelář chytal za KS Tábor.

Kronika (č. 49): Božejovice - Slovan Opařany 9:3 (5:2)

15. srpna 1975

Branky: V. Buchtele 2x, M. Šerý 2x, V. Vávrovský, J. Samec, Z. Plavec, M. Šindelář, J. Novák

Sestava: M. Samec - V. Vávrovský, L. Šerý, J. Anděl, J. Pilík - J. Novák, J. Samec, M. Šindelář - Z. Plavec, V. Buchtele, M. Šerý

Průběh utkání: 5:0, 5:3, 9:3

V. Vávrovský jeden gól vlastní po nedorozumění s brankářem při "malé domu".

Kronika (č. 50): Božejovice - VS Planá nad Lužnicí 6:3 (1:3)

22. srpna 1975

Branky: V. Buchtele 4x, M. Šerý, J. Novák

Sestava: M. Samec - Z. Vavřík, L. Šerý, J. Anděl, J. Pilík - Z. Peterka, J. Samec, M. Šindelář - J. Novák, V. Buchtele, M. Šerý

J. Pilík a J. Anděl si vstřelili vlastní góly. Jubilejní 50. zápas TJ JZD Božejovice.

Kronika (č. 51): Slovan Opařany - Božejovice 2:10 (0:6)

30. srpna 1975

od 15:30 hod

hráno v Opařanech

Branky: J. Novák 3x. V. Buchtele 3x, A. Hradil 2x, M. Šerý 2x

Sestava: M. Samec - V. Vávrovský, J. Samec, L. Šerý, J. Pilík - A. Hradil, M. Šindelář - J. Novák, V. Buchtele, M. Šerý

Celé utkání hráno o 10 hráčích. První poločas lepší než druhý. M. Samec si vstřelil vlastní gól. V. Buchtele při vstřelení sedmého gólu vstřelil 150. branku od založení TJ JZD Božejovice.

Kronika (č. 52): Božejovice - JZD Horky 6:5 (5:3)

7. září 1975

od 10 hod

mistrovské utkání - 2. kolo

Branky: V. Buchtele 4x, A. Hradil, J. Samec (trestný kop)

Sestava: M. Samec - V. Vávrovský, Jan Fara, J. Anděl, J. Pilík - J. Samec, L. Šerý - J. Kříž, A. Hradil, V. Buchtele, M. Šerý

V prvním kole měli Božejovice volno.

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:5, 6:5

Nervózní utkání, hádky na hřišti, slabší rozhodčí. První obdržená branka - vlastní V. Vávrovský, druhá z penalty za ruku J. Fary.

Tabulka po 2. kole:

1. Stádlec 4, 2. Veselí 4, 3. Sudoměřice 4, 4. Čekanice 4, 5. Božejovice 2, 6. Jistebnice 1, 7. Mažice 1, 8. Větrovy 0, 9. Radětice 0, 10. Řepeč 0, 11. Dražice B 0

Kronika (č. 53): JZD Radětice - Božejovice 4:0 (1:0)

13. září 1975

od 16 hod

mistrovské utkání - 3. kolo

hráno v Raděticích

Sestava: M. Samec - V. Vávrovský, Jan Fara, J. Anděl, J. Melich - J. Kříž (45. J. Soukup), M. Hubáček, A. Hradil, M. Šerý

Možnost vstřelení branky v 1. poločase - smůla. Ve 2. poločase značná převaha Radětic.

Tabulka po 3. kole:

1. Stádlec 6, 2. Sudoměřice 6, 3. Veselí 6, 4. Čekanice 6, 5. Radětice 2, 6. Božejovice 2, 7. Jistebnice 1, 8. Mažice 1, 9. Větrovy 0, 10. Řepeč 0, 11. Dražice B 0

Kronika (č. 54): Božejovice - JZD Řepeč 2:4 (1:2)

21. září 1975

od 10 hod

mistrovské utkání - 4. kolo

Branky: A. Hradil, M. Šerý (z penalty)

Sestava: M. Samec - J. Melich, J. Samec, J. Anděl, L. Šerý - J. Soukup, M. Hubáček - J. Novák, A. Hradil, V. Buchtele, M. Šerý

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4

J. Samec neproměnil penaltu za stavu 1:2. V. Buchtele sehrál 50. zápas v dresu Božejovic.

Tabulka po 4. kole:

1. Stádlec 8, 2. Sudoměřice 8, 3. Čekanice 8, 4. Veselí B 6, 5. Radětice 4, 6. Božejovice 2, 7. Řepeč 2, 8. Jistebnice 1, 9. Mažice 1, 10. Větrovy 0, 11. Dražice B 0

Kronika (č. 55): JZD Makov - Božejovice 2:7 (2:4)

28. září 1975

mistrovské utkání - 5. kolo

Branky: M. Hubáček 2x, V. Buchtele, M. Šerý, V. Vávrovský, A. Hradil, J. Samec (trestný kop)

Sestava: M. Samec - V. Vávrovský, J. Fara, J. Samec, L. Šerý - J. Kříž, V. Buchtele, M. Šindelář - A. Hradil, M. Hubáček, M. Šerý

Tabulka po 5. kole:

1. Stádlec 10, 2. Čekanice 9, 3. Sudoměřice 8, 4. Veselí B 8, 5. Radětice 4, 6. Božejovice 4, 7. Řepeč 4, 8. Mažice 2, 9. Jistebnice 1, 10. Větrovy 0, 11. Dražice B 0

Branky: V. Buchtele 2x, M. Šerý

Sestava: M. Šindelář - L. Šerý, J. Fara, J. Samec, J. Pilík - J. Kříž, V. Buchtele, J. Anděl - J. Novák, A. Hradil, M. Šerý

Tabulka po 6. kole:

1. Stádlec 12, 2. Čekanice 11, 3. Sudoměřice 8, 4. Veselí B 8, 5. Božejovice 6, 6. Řepeč 6, 7. Radětice 4, 8. Větrovy 2, 9. Mažice 2, 10. Jistebnice 1, 11. Dražice B 0

Kronika (č. 57): Sokol Jistebnice - Božejovice 3:2 (0:2)

11. října 1975

od 15 hod

mistrovské utkání - 7. kolo

hráno v Jistebnici

Branky: A. Hradil 2x

Sestava: M. Šindelář - L. Šerý, J. Fara, J. Samec, J. Anděl - J. Kříž (46. J. Novák), V. Buchtele, J. Soukup - A. Hradil, M. Hubáček, M. Šerý

Průběh utkání: 0:2, 3:2

Do stavu 0:2 dobrá hra. Ve druhém poločase nepřesná hra, po chybách laciné branky. Porážka, která musí mrzet celé mužstvo. 50. zápas v dresu Božejovic sehrál M. Šerý.

Tabulka po 7. kole:

1. Stádlec 14, 2. Čekanice 12, 3. Veselí B 9, 4. Sudoměřice 8, 5. Božejovice 6, 6. Radětice 6, 7. Řepeč 6, 8. Mažice 4, 9. Jistebnice 3, 10. Větrovy 2, 11. Dražice B 0

Kronika (č. 58): Božejovice – Lo. Veselí B  2:3 (2:1)

19. října 1975

od 10:00

mistrovské utkání 8.kolo

hráno v Drahněticích

branky: Samec J. (trestný kop), Hubáček M.

Sestava: M. Šindelář – L. Šerý, J. Fara, J. Samec, J. Anděl – J. Kříž, V. Buchtele, J. Soukup – A. Hradil, M. Hubáček, M. Šerý

Průběh utkání: 2:0, 2:3

První poločas dobrý, ve druhém slabý výkon celého mužstva, zbytečná porážka, První obdržený gól byl 200 od založení mužstva, 50. zápas hrál za Božejovice J. Kříž a L. Šerý

Kronika (č. 59): SO Sudoměřice – Božejovice 3:5 (1:2)

25. října 1975

od 14:00

mistrovské utkání 9.kolo

hráno v Sudoměřicích

branky: Hubáček 3x, Fara J, Samec J. (z poloviny hřiště)

průběh utkání 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5

výborný výkon celého mužstva, třetí branka obdržená z penalty za podražení hráče 2 metry před brankou J. Andělem. J. Fara vyrážel 3x z brankové čáry. Rozhodčí na straně Sudoměřic

Kronika (č. 60): Božejovice - So Stádlec 3:2 (0:1)

2.listopadu 1975

od 10:00

mistrovské utkání 10. kolo

branky: Hubáček, Hradil, Fara

průběh utkání: 0:1, 3:1 3:2

výborný výkon celého mužstva, vynikal J. Samec v obraně, za stavu 0:1 vyrážel Šerý z prázdné branky, žlutá karta M. Hubáček za mluvení.

Kronika (č. 61): Me. Čekanice – Božejovice 4:1 (1:0)

8.listopadu 1975

od 14:00

mistrovské utkání 11. kolo

hráno v Čekanicích

branky: J. Kříž

průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1

dobrá hra mužstva v prvním poločase, ve druhém výkon poklesl (hlavně obrany), za stavu 1:1 vyrážel obránce Čekanic z prázdné branky po hlavičce V. Buchteleho, 50. zápas v dresu Božejovic hrál J. Fara.

Kronika (č. 62): Božejovice – KS Tábor 7:5 (2:4)

29. Února 1976

od 10:30

branky: Novák J. 4x, Hubáček M. 2x (1x z penalty), V. Buchtele

průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:4, 3:5, 7:5

k utkání se dostavil vysoký počet hráčů, byl znát začátek sezony, v prvním poločase hrál za KS Tábor V. Buchtele – byl autorem z jedné branek. Ve druhém poločase hrál za KS Tábor J. Samec.

Kronika (č. 63): Božejovice – JZD Dražice A 1:3 (1:2)

6. Března 1976

od 14:00

turnaj Osvobození na počest XV sj. KSČ

branky: A. Hradil

průběh utkání: 1:0, 1:3

Mužstvo Božejovic podalo ve všech řadách špatný výkon, Dražice o 7 hráčích, špatný terén, v 75. minutě neproměnil Šerý penaltu za ruku, Božejovice vyřazeny z turnaje.

Kronika (č. 64):  So Jistebnice – Božejovice 1:2 (0:1)

13. Března 1976

od 14:00

hráno v Jistebnici

branky: J. Novák, A. Hradil (Trestný kop 90.minuta)

průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2

Mužstvo Božejovic podalo proti zápasu s Dražicema zlepšený výkon. Hrálo pozorně, zejména v obraně. V 70. min byl vyloučen J. Samec (první hráč Božejovic od založení mužstva) a hráč Jistebnice za vzájemné napadení. Rozhodčí na straně Jistebnice.

Kronika (č. 65): Božejovice – So Jistenice 3:4 (1:2)

20. Března 1976

od 14:00

branky: V. Buchtele (hlavou), Z. Peterka

průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4

Mužstvo Božejovic v neúplné sestavě podalo špatný výkon. Jistebnice v 9 hráčích. Pískal J. Pilík.

Kronika (č. 66): Božejovice – Dražice B

27. Března 1976

od 13:30

branky: M. Šerý 4x, V. Vávrovský 2x (1x hlavou), V. Buchtele, A. Hradil, J. Pilík

průběh utkání: 8:0, 8:1, 9:1

Velké převaha po celé utkání. Dražice o 9 hráčích.  200. Vstřelená branka – J. Pilík

Kronika (č. 67): Božejovice - KS Tábor 4:2 (1:1)

3. Dubna 1976

od 16:30

branky: J. Nádvorník, Z. Peterka, V. Buchtele, A. Hradil

průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2

Vyrovnaný utkání, Druhá branka obdržena z penalty za podražení hráče J. Farou

Kronika (č. 68): JZD Větrovy – Božejovice 0:2 (0:0)

10. Dubna 1976

od 15:30

mistrovské utkání

hráno ve Větrovech

branky: V. Buchtele, Z. Peterka

průběh utkání: 0:0, 0:2

Výborný výkon celého mužstva, hlavně brankáře Z. Vavříka. Prvních 10 minut velká převaha Větrov.

Kronika (č. 69): Božejovice - JZD Radětice 1:4 (0:2)

17. Dubna 1976

od 16:00

branky: J. Novák

průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4

Zbytečná porážka, nevyužito mnoho šancí. Za stavu 0:0 Hubáček sám nedal. V. Buchtele tyčka. Velké chyby hlavně v obraně. 50. Zápas hrál J. Soukup.

Kronika (č. 70): JZD Řepeč – Božejovice 7:0 (5:0)

24. Dubna 1976

od 14:00

mistrovské utkání 15. kolo

hráno v Řepči

průběh utkání: 5:0, 7:0

Zasloužená porážka. Málo hráčů. Velké chyby obrany a brankáře a nevyužité šance. Novák J. přišel za stavu 3:0

Kronika (č. 71): Božejovice – JZD Dražice B 0:2 (0:0)

1. Května 1976

od 16:30

mistrovské utkání 16. kolo

Po celé utkání velká převaha. Vůbec se nedařilo střelecky. Laciné branky.

Kronika (č. 72): Start Mažice - Božejovice 0:3 (kontumačně)

8. Května 1976

mistrovské utkání 17. kolo

Zápas se z rozhodnutí STK nekonal. Mužstvo Start Mažice má zastavenou činnost

Kronika (č. 73): Božejovice - So Jistebnice 2:2 (1:1)

15. Května 1976

od 17:00

mistrovské utkání 18. kolo

branky: A. Hradil, M. Šerý

průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2

Nervózní utkání o které se postaral rozhodčí S. Suchý. Ve 40. min vyloučen V. Buchtele (jako první hráč od založení mužstva v soutěži). V 70. min J. Šmejkal  červená. Žlutá karta J. Fara.

Kronika (č. 74): Loko Veselí B – Božejovice 4:2 (1:1)

22. Května 1976

od 10:00

mistrovské utkání 19. kolo

hráno ve Veselí

branky: V. Buchtele, M. Hubáček

průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2

Zbytečná porážka, Opět rozhodčí S. Suchý hned ve 2.minutě penalta za sražení hráče J. Šmejkalem. Druhá penalta za ruku J. Fary (J. Samec vyrazil). Třetí branka byla 100 v letošní sezoně. 50.zápas hrál J. Samec.

Kronika (č. 75): Božejovice - So Sudoměřice 3:4 (2:2)

29. Května 1976

od 17:00

mistrovské utkání 20. kolo

branky: J. Novák 2x, Hubáček M.

průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4

Opět zbytečná porážka. 5 minut před koncem zápasu stav 3:2 pro Božejovice.

Kronika (č. 76): So Stádlec – Božejovice 6:0 (5:0)

5. Června 1976

od 17:00

mistrovský utkání 21. kolo

hráno ve Stádlci

průběh utkání: 6:0

Zasloužená porážka od vedoucího mužstva soutěže. 50. Zápas hrál V. Vávrovský

Kronika (č. 77): Božejovice - Me Čekanice 3:4 (1:3)

12. Června 1976

od 17:00

mistrovské utkání 22. kolo

branky: A. Hradil 2x, Z. Peterka

průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4

Vyrovnané utkání, nevyužité šance, opět porážka která stála klesnutí v tabulce na 8. místo.

Kronika (č. 78): Nadějkov – Božejovice 3:3 (3:2)

13. Června 1976

od 14:00

pouťové utkání

hráno v Nadějkově

branky: V. Buchtele 2x, A. Hradil

průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3

Vyrovnané utkání. Za Nadějkov hrál Z. Peterka.

TJ JZD Božejovice sehrál za sezonu 1975-1976 zápasů:

Celkem 37 zápasů z toho 18 výherních, 16 prohraných a 3 nerozhodné s celkovým skórem 128:118.

Skóre od založení mužstva 229:263.

Bez souhlasu administrátora prosím nekopírujte obsah těchto stránek.
Kontakt: bozejovice@seznam.cz