FC Dynamo Božejovice

Oblíbené odkazy

http://vysledky.lidovky.cz/

http://www.fotbal.cz/

Weather Underground PWS IJISTEBN2

 

Ikona pro vás

Články z novin

​jcted.cz  3.8.2014


V Božejovicích slavili 40 let fotbalu. Utkali se s tradičním rivalem z Božetic

V sobotu 2. srpna se odehrávala velká sláva na božejovickém fotbalovém hřišti u rybníka Horšín. Místní fotbalový klub slavil 40 let od svého vzniku. Božejovice pozvaly při této příležitosti svého historicky prvního a také nejčastějšího rivala - Božetice. Utkaly se týmy mužů a také starých gard.
Když fotbalisté tehdejšího týmu JZD Božejovice poprvé v roce 1974 vyzvali soupeře z Božetic, prohráli Božejovičtí 4:2. Včera to v mužích oplatili 4:0 a staří pánové se pak rozešli ve své exhibici smírně 3:3.
Ve středečním vydání Milevských novin a Táborska si přečtete víc o průběhu zápasů, o historii božejovického klubu, který dnes nese název Dynamo, o budování hřiště, které napřed bývalo v Drahněticích, a také o tom, komu vděčí božejovický fotbal nejvíc za to, že nezanikl ani v těžkých dobách, a ani dnes, kdy bohužel nemá mládežnické týmy - ačkoliv jak je patrné z fotek, kluci, kteří umí s míčem, by se našli...
Sobotní pěkně připravené oslavy si nenechaly ujít spousty diváků, kteří mohli využít i tribunu. Tu fotbalisté získali v 80. letech za zaniklého dostihového závodiště na Hejlově u Tábora.​Táborský deník (10. 7. 2013)

Okresní fotbalové soutěže mužů na Táborsku prošly mohutným vlnobitím

Táborsko – Na okresní fotbalové mapě bylo v závěru minulé sezony, a především po jejím skončení mimořádně rušno. Vývoj na chvostu I. B třídy mužů i samotné boje v „okrese" rozpoutaly v obsazení soutěží pro příští ročník bouři. Jejich podoba se změnila k nepoznání, v platnosti ale zůstal alespoň „početní vzorec".
Okresní přebor a III. třídu si i v sezoně 2013/2014 zahraje dvanáct mužstev, nejnižší mužská soutěž bude rozdělena na dvě skupiny po osmi účastnících. Jak tedy vypadá obsazení jednotlivých mužských soutěží v táborském regionu?
Okresní přebor Na listině nejvyšší soutěže Táborska zůstalo jen sedm mužstev z loňského obsazení. Z I. B třídy se poroučely do okresních vod sestupující celky Březnice, Mladé Vožice a Chotovin, ke kterým se navíc vlastním rozhodnutím připojil Sokol Borotín. Dalším nováčkem okresního přeboru se stalo božejovické Dynamo. V uplynulém ročníku III. třídy sice obsadilo až 6. příčku, pětice mužstev před ním ovšem na posun výš nereflektovala. S okresním přeborem se rádi rozloučili hráči Myslkovického B-týmu Soběslavi a Ratibořských Hor, kteří si vybojovali postup do nejnižší krajské soutěže. Trio Měšice, Chýnov B a Dražice B naopak uvízlo v sestupové pasti a kleslo do nižší soutěže.
Účastníci okresního přeboru pro sezonu 2013/2014: Tučapy, Košice, Vlastiboř, Meteor Tábor B, Březnice, Řepeč-Opařany B, Mladá Vožice, Božejovice, Veselí nad Lužnicí B, Lom, Chotoviny, Borotín.
III. třída Závěr uplynulé sezony byl pro účastníky této soutěže vskutku mimořádný. O tom, že suverénní vítěz Makov Hůrka postup do okresního přeboru odmítne, se vědělo už s předstihem. Šance postoupit do vyšší soutěže se však vzdali i jeho čtyři nejvýraznější pronásledovatelé (Mladá Vožice B, Sokol Sezimovo Ústí B, Větrovy B, Olymp Tábor), a tak se příležitosti chopily až šesté Božejovice. A aby toho nebylo málo, jen o tři příčky níž už zvonil týmům fotbalový „umíráček". Vedle Janevu Tábor, který dohrával sezonu s problémy a mistrovské vody opouští, se zřítily do nejnižší soutěže další tři týmy, jmenovitě předposlední „béčko" Březnice, desátý FK Táborsko, ale dokonce i jedenáctý Choustník! Na boje ve III. třídě se naopak nově mohou těšit fotbalisté Roudné a B-mužstvo Vlastiboře coby postupující ze IV. třídy.
Účastníci III. třídy pro sezonu 2013/2014: Sokol Sezimovo Ústí B., Mladá Vožice B, Olymp Tábor, Makov Hůrka, Větrovy B, Pojbuky, Vlkov, Vlastiboř B, Roudná, Dražice B, Měšice, Chýnov B. IV. třída Šestnáct přihlášených týmů bude po vzoru předchozí sezony rozděleno do dvou skupin. Do boje po jediném roce činnosti nezasáhne B-tým Jistebnice. Novým dravcem na poli IV. třídy by naopak měl být nový celek z Opařan, který po několika letech pozvedne z popela název SK Slovan. Na seznamu přihlášených mužstev figuruje také FC Míč, který byl v závěru minulé sezony vedením OFS Tábor ze soutěže vyloučen. Účastníci
IV. třídy pro sezonu 2013/2014 – skupina A: Dražice C, Opařany, Radenín, Oldřichov, Nadějkov, Stádlec, Červený kůň Tábor, Choustník. Skupina B: Březnice B, Sviny, Košice B, Míč, Želeč B, Táborsko, Mažice, Radětice.


 

 Jistebnický zpravodaj (4. vydání 2012)

FC Dynamo Božejovice - hodnocení podzimu 2012

Příprava na novou sezónu začala už 30. června, protože někteří aktivní hráči se zúčastnili II. ročníku Memoriálu J. Hadáčka v Božeticích pro fotbalisty dříve narozené. V turnaji skončilo naše mužstvo na třetím místě, ale výsledek není až tak důležitý, jako to, že se sejdou bývalí spoluhráči alespoň jednou za rok, a mohou zavzpomínat. O týden později startovalo Dynamo (už jen ti mladší) opět na turnaji, tentokráte v Květuši, kde se po vítězství nad Jistebnicí 4:1 dostalo do finále, kde prohrálo s posíleným Borotínem 0:1. Další příprava spočívala v přípravných utkáních s Jistebnicí B 5:1 a Měšicemi 2:1.
Fotbalisté se opět přihlásili do Ondrášovka Cupu - vyřazovacího poháru. V prvním kole hráli v Táboře s Červeným Koněm a postoupili díky vítězství 4:0. V dalším kole hraném v pátek 28. 9. přivítali doma Košice. Tento zápas byl skutečně dramatický a nadchnul diváky. Naši hráči prohrávali 0:2, ale nic nevzdali, a stačili ještě vyrovnat na 2:2. O postupujícím museli rozhodnout pokutové kopy. Soupeř ve dvou případech selhal, a protože naši střelci byli všichni úspěšní, postoupilo Dynamo do jarního semifinále.
V mistr. zápasech III. tř. okresního přeboru skončili fotbalisté po podzimní části na druhém místě s 22. body, skóre 24:15. V jedenácti zápasech 7x vyhráli, 1x remizovali a 3x prohráli. Na vedoucí Makov Hůrku ztrácejí šest bodů a příznivci určitě vzpomínají na jejich derby, v kterém naši hráči porazili současného lídra 3:1.
Na podzim odpracovali členové 135 brigádnických hodin na údržbu kabin, tribuny a okolí hřiště.
Fotbalisté děkují městu Jistebnice za podporu, divákům za přízeň, a přejí všem do nového roku všechno dobré.

FC Dynamo Božejovice

      Pavel Novotný    
 

 

Jistebnický zpravodaj (2. vydání 2012)

FC Dynamo Božejovice

V jarní části sezony 2011 / 2012 měli fotbalisté FC Dynama Božejovice výborné výsledky. Vždyť z jedenácti mistrovských utkání 9x odcházeli ze hřiště jako vítězi, pouze jednou remizovali, a jedinou porážku si přivezli ze hřiště vítěze soutěže z Veselí nad Lužnicí.
K podzimním 16 bodům si připsali solidních 28 bodů a jejich součet 44 vynesl mužstvu pěkné třetí místo.
Sezonu zahájili fotbalisté tradičně v tělocvičně v Milevsku, dále s přípravou pokračovali na vlastním hřišti, přičemž přípravná utkání odehráli na umělé trávě v Táboře, či Sez. Ústí.
Nejen sportem žijí hráči, ale také se snaží podpořit kulturní vyžití v obci. Na velikonoční neděli pořádali taneční zábavu v restauraci v Božejovicích, hrála skupina Akord.
Po celou sezonu se mužstvo ve spolupráci s městem starají o hřiště a jeho okolí.

Konec sezony měli hráči a všichni příznivci po posledním zápase u kabin. Přálo počasí, občerstvení bylo dost, sledovaný televizní zápas reprezentace také dopadl dobře, tak se dokopná musela líbit.

FC Dynamo Božejovice

      Pavel Novotný  
 

 

Táborský deník (23. 6. 2008)

Víkendové dvaadvacáté kolo zapečetilo letošní ročník fotbalových soutěží v táborském regionu.

Záchrana všech sedmi zástupců Táborska v nejnižší krajské soutěži s definitivní platností stanovila klíč postupů a sestupů v okresních sférách. Ze II. třídy se poroučí do nižší soutěže pouze poslední tým tabulky z Pojbuk, z čehož pochopitelně mají radost fotbalisté předposledních Myslkovic. Opačným směrem míří ze stejné soutěže mužstvo Plané nad Lužnicí, o čemž bylo rozhodnuto už dříve. Rozlučka Plánských s okresem byla ovšem vskutku mistrovská - do sítě trápícího se Lomu nasázeli jedenáct gólů. Ozdobou utkání byla vysoká, nikoliv však rekordní návštěva. Ta nejvyšší byla v derniéře hlášena z Borotína.

Úspěch záchranářských prací regionálních týmů v I. B třídě udělal velkou radost i fotbalistům Božejovic ve III. třídě. Ti si připsali naprosto bezproblémové vítězství v Tučapech, čímž podtrhli svou druhou příčku a postup do II. třídy po boku vítězných Měšic. Jejich konkurentovi z Choustníku nakonec nepomohla ani devítibranková kanonáda v domácím střetnutí s béčkem Sokola Sezimovo Ústí. Do poslední chvíle se bojovalo i o záchranu III. třídy. V přímém duelu dvou ohrožených týmů neponechalo posílené béčko Meteoru Tábor nic náhodě a pěti brankami smetlo záchranářské naděje domácích Sudoměřic u Bechyně. Nad propadlištěm balancovali před víkendem i hráči Ratibořských Hor, ti však doma rozstříleli mužstvo z Roudné a mohou jásat.

Poslední tajenku letošního ročníku už vyluštila i nejnižší mužská soutěž v regionu. Za jasně postupujícím béčkem Bechyně se do poslední chvíle rvaly o postup celky Toyoty Tábor a Vlastiboře B. Šťastnějšího z nich určil až sobotní vzájemný souboj. Ten našel svého hrdinu v navrátilci do táborské sestavy Jiřím Károvi, který uspal Vlastibořské naděje vstřelením všech čtyř domácích gólů. Radost Toyoty byla veliká, nyní může přijít na řadu třeba zasloužená dovolená u Jadranu.


 

Táborský deník (16. 6. 2008)

Fotbalové boje v táborském regionu se o uplynulém víkendu přiblížily ke svému závěrečnému dějství.

Definitivní jistotu návratu do krajské I. B třídy si vybojovali hráči Plané nad Lužnicí výhrou na chotovinské půdě. Na opačném pólu tabulky stále nemají klid fotbalisté Lomu a Myslkovic - pokud totiž postihne sestup z I. B třídy některé z mužstev Táborska, nemine pád o soutěž níž ani předposlední tým tabulky. Při lepších vzájemných zápasech Myslkovického týmu visí Damoklův meč i nad jedenáctým Lomem.

Na vývoj v nejnižší krajské soutěži čekají netrpělivě i dva celky z pořadí III. třídy. Zatímco měšické mužstvo rozhodlo o svém průniku mezi regionální elitu už s předstihem, na případné druhé postupové místo si stále dělají zálusk týmy Božejovic a Choustníku. Po utkáních 21. kola dostaly trumfy do rukou Božejovičtí. Musejí však doufat, že se ohrožené regionální celky o dvě soutěže výš vyhnou sestupu, pokud jeden z nich neuspěje, vstoupí do okresního přeboru pouze vítěz z Měšic. V suterénu III. třídy poklesly na druhou sestupovou pozici Ratibořské Hory, poslední Radětice už jen zpečetily svůj osud.

Na dramatickou koncovku je zaděláno ve IV. třídě. Za jistým postupujícím z Bechyně spolu neúprosně bojují mužstva Vlastiboře B a Toyoty Tábor. Po zaváhání táborských hráčů a vítězství vlastibořského béčka mají oba rivalové shodný počet 24 bodů a v závěrečném kole si to rozdají spolu v domácím prostředí Toyoty.​Táborský deník (16. 6. 2007)

TÁBORSKO - Na obou pólech tabulky bude horko

K mohutnému finiši nasadily v červnu i nejnižší fotbalového soutěže mužů v táborském regionu. Už na startu této sezony bylo požehnáno úmyslu zredukovat počet mužstev ve II. třídě ze čtrnácti na dvanáct, což bude mít za následek sestup posledních tří týmů tabulky. Pokud současné tlaky z některých stran stanovený scénář nezmění, je ve II. třídě zaděláno na dvojí drama. Ve hře o postup zůstávají nadále čtyři týmy. Doposud vedoucí rezerva Chotovin (ta by ovšem v případě sestupu svého „áčka“ z I. A třídy o možnost postupu přišla) má po čtyřiadvaceti odehraných kolech k dobru tři body na celek z Větrov, o další bod pozadu je mužstvo Sokola Lom. Nejmenší naděje se zatím dávají opařanskému Slovanu, který ovšem zaostává na čtvrtém místě znovu jen o jediný bod. Ani v sestupových bojích není ještě o trojici nešťastníků definitivně rozhodnuto. Bez nadějí jsou už fotbalisté Sudoměřic u Bechyně, kteří si pro sebe pobyt na dně tabulky rezervovali už od úvodních sezonních kol. V bezvýchodné situaci se ocitly i Ratibořské Hory, tedy tým, který ještě před několika lety brázdil vody I. A třídy. Na sestupové dvanácté příčce uvízla po porážce v předchozím soutěžním kole Březnice, klid ovšem zdaleka nemají ani týmy Pojbuk, Vlkova a na jaře výborně hrajících Božejovic.
Táborský deník (29. 5. 2007)

Na krajskou soutěž si stále dělá zálusk kvarteto týmů

Drama pokračuje! Ve 22. kole fotbalového okresního přeboru mužů klopýtl doposud vedoucí tým Lomu na půdě chýnovského B – mužstva a pustil na čelní příčky konkurenční dvojici Chotoviny B, Větrovy. Pouhé tři body na první místo navíc ztrácí mužstvo Opařan, které o víkendu rozdrtilo soupeře z Ratibořských Hor. Nesmírně cenné body vyválčili Božejovičtí na půdě Březnice, která tak znovu přivábila na své hřiště hrozbu pádu do nižší soutěže.

 
Bez souhlasu administrátora prosím nekopírujte obsah těchto stránek.
Kontakt: bozejovice@seznam.cz