Weather Underground PWS IJISTEBN2

Ikona pro vás

23.3.2015 -

Lom - Božejovice 3:0 (3:0)

V rámci 16. kola jsme zavítali na hřiště druhého Lomu. Do zápasu jsme nastupovali s černou sérii 12ti zápasů bez výhry a třech zápasů bez vstřeleného gólu. Byl to právě Lom který jsme dokázali na podzim ve 4tém kole porazit 1:0 když se šťastně v závěru zápasu trefil Vacek. Bohužel ani jednu serii jsme nezlomili a naše mizérie pokračuje.
   Lom patří společně s Chotovinama k nejlépe bránicím týmům v soutěži. Naopak nám patří v počtu vstřelených branek úplný chvost tabulky, tak pokud jsme dnes chtěli domácímu Lomu nějakou branku vstřelit věděli jsme, že to bude velká dřina. Bohužel hned od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec provazu.
   Jelikož Mácha (zlomená noha) a Šimák (zlomený prst) nemohli chytat tak se do brány po delší pauze dostal Samec. Domácí rozhodli zápas v prvním poločase. První gól padl po centru do našeho vápna, Samec si šel pro míč ale ten mu po souboji vypadl a dobíhající hráč dorážel do odkryté branky. Druhý padl po střele z poza šestnácky střela byla umístěna dobře k tyči a Samec na ní nestihl zareagovat a třetí padnul po sólu domácího hráče, který prošel naší obranou a prostřelil brankáře.
   Druhý poločas nenabídl ani z jedné strany nikterak pohledný fotbal. Hráči se mezi sebou dost hádali a nepomohl tomu ani rozhodčí jehož některé rozhodnutí byla dost zvláštní (na obě strany).
   Zápas se nám příliž nepovedl. Za celý zápas jsme vyslali na domácího brankáře snad jednu střelu a bez střelby góly pochopitelně nepadají.
Za zmíńku stojej snad jen průniky Vacka  a Popelky, které ovšem góly nepřinesli.
   První mistrovský zápas za Božejovice odehrál Vacek Pavel.
   Příští kolo hrajeme na domácím hřišti proti béčku Řepče, kterému patří poslední místo. Tak snad konečně dáme nějaké góly a zlomíme sérii 12 zápasů bez výhry.

Další domácí remíza, tentokrát bez gólu: Božejovice - Veselí nad Lužnicí B 0:0 (0:0)

Sestava: Šimák - Matějka J., Kudrna J., Matějka F., Kabeláč O. - Baťala, Brouček, Vacek V., Popelka - Vávrovský (82. Anděl), Kudrna M.
Góly: ...
Žluté karty: 43. Vávrovský - 55. Hejl, 82. Plocek
Rozhodčí: Váňa - Bumba
Diváci: 50

Ve 14. kole nás čekal soupeř z první poloviny tabulky. Po zmatcích ve výběru dresů se začalo s dvacetiminutovým zpožděním. Nás se sešlo 13 ,,schopných" hrát. Popelka, oba Kudrnové a Vacek hráli přes zranění, takže jsme byli tímto faktorem velmi oslabeni. Fotbal v neděli nebyl z nejpohlednějších, hosté předvedli špatnou hru, bohužel my ještě horší. V první půli bylo k vidění pár akcí našeho týmu, ale ani Vacek, ani Vávrovský bránu netrefili. Na druhé straně naše obrana čelila rychlým hráčům soupeře. Vedla si dobře. největší šanci měli hosté v první půli, když Šimákovi vypadl míč z náruče, ale sám se postaral o uklizení míče a rovnou rozehrál.
     Ve druhé půli bylo více šancí, největší hostující šanci vytáhl perfektním zákrokem Šimák na roh, když se ho soupeř snažil překvapit lobem. Dvě šance si krásně vypracoval Vacek, který ale centroval nepřesně. Pět minut před koncem naše obrana chybovala, Šimák hasil chybu přízemním odkopem na hranici vápna, míč dostal hráč soupeře, který mohl zkusit z nějakých 30 metrů trefit úplně prázdnou bránu, ale chtěl jít blíž, kde se do jeho odzbrojení zapojila celá obrana a úspěšně. V úplně posledním momentu hry měli šanci Anděl s M. Kudrnou, kterým skákal míč na malém vápně před odkrytou branou soupeře, než ho ale Kudrna stačil řádně trefit, zblokoval střelu obránce. Následně už rozhodčí pískal konec.
     Zápas skončil bez brankovou remízou, což nás vzhledem k poslední šanci může hodně mrzet, na druhou stranu jsme o gól mohli taky prohrát. Takže vzhledem k průběhu hry a výkonu obou týmu je remíza asi zasloužená.

Ostatní výsledky:

Tučapy - Březnice 3:3 (1:1)
Chotoviny - Sezimovo Ústí B 4:1 (3:0)
Lom - Košice 1:0 (0:0)
Řepeč-Opařany B - Chýnov B 5:2 (4:0)
Meteor Tábor B - Vlastiboř 5:1 (1:1)

V důležitém zápase jsme neobstáli: Košice - Božejovice 3:0 (2:0)

Sestava: Mácha J. (45. Novotný) - Fara J., Šimák, Brouček, Kabeláč O. - Baťala (70. Anděl), Matějka F., Vacek V., Motalík - Popelka, Kudrna M.
Góly: ???
Žluté karty: Baťala
Rozhodčí: ??
Diváci: ??

Ve 13. kole nás čekal důležitý zápas se sousedem z tabulky, s Košicemi. Nepředvedli jsme nijak pěknou hru, navíc se zranil brankář Mácha, tak ho musel zastoupit Šimák v druhé půli. I ostatní hráči si přivodili, nebo zhoršili zranění, takže tento zápas pro nás má snad samé negativa.

Chýnov B - Lom 1:3 (0:1)
Veselí B - Meteor Tábor B 0:2 (0:1)
Březnice - Chotoviny 3:2 (2:2)
Sezimovo Ústí B - Řepeč-Opařany B 6:0 (5:0)
Vlastiboř - Tučapy 2:2 (0:1)

První mistrovský zápas přinesl bod: Božejovice - Chýnov B 2:2 (1:0)

Sestava: Mácha J. - Matějka J. (85. Vávrovský), Šimák, Brouček, Kabeláč O. - Baťala (62. Fara J.), Matějka F. (45. Novotný), Vacek V., Popelka (78. Anděl) - Smrž, Kudrna M.
Góly: 13. Popelka, 72. Vacek V. - 46. Havelka, 84. Čihák
Žluté karty: 59. Baťala, 61. Šimák - Macháček, Petrů, Alenka
Rozhodčí: Šilhavý - Pinc
Diváci: 40

Na úvod jara jsme na našem hřišti přivítali B-tým z Chýnova. Hostů přijelo pouze 10, a toho jsme chtěli využít. Na úvod jsme hráli po silném větru, což zapříčinilo, že hosté se prvních 20 minut nedostali na naší polovinu. My jsme za tu dobu mohli v podstatě rozhodnout, ale spálili jsme minimálně 5 vyložených šancí. To nás nakonec mrzelo a zbytečně jsme si ze zápasu odnesli pouze 1 bod. Když to vezmeme od začátku, v 10. minutě Popelka zkoušel zachytit kolmou přihrávku, stihl to na úrovni brankové čáry a zkusil překvapit brankáře, střela šla ale mimo. Ve 13. minutě už Popelka dokázal využít velkého tlaku, tentokrát po přímém kopu, kdy dvakrát dorážel Baťala a po třetí Popelka, který otevřel skóre. Pak přišla sněhová vánice, a když odešla, vzala s sebou i vítr, potom se hra vyrovnala a hosté začali být nebezpeční. Ve 36. minutě dával míč do vápna M. Kudrna, Baťala střílel u malého vápna, ale nedůraznou střelou nepřekonal brankáře. Ve 39. minutě vyslali také hosté velmi slibnou střelu, která by s velkou pravděpodobností skončila v síti, ale naše obrana ránu zblokovala. O minutu později šel sám na bránu M. Kudrna, chtěl obstřelit brankáře, ale ten míč stačil zblokovat na roh a udržel svému týmu ještě velké naděje. Ve 45. minutě se pak zaskvěl Mácha v bráně, když vychytal unikajícího útočníka, míč šel sice ještě směrem k bráně, tam byla ale připravený Kabeláč a postaral se o to, že do kabin se šlo za stavu 1:0, pro nás možná bohužel.
     Do druhé půle vstoupili hosté nejlépe, jak mohli. Po chybě obrany jsme dostali hned po několika vteřinách druhého poločasu vyrovnávací gól. V 57. minutě vyslal krásný pas Brouček na Vacka, ten zkoušel brankáře přelobovat, ale ten se nenechal nachytat. V 71. minutě měl velkou šanci M. Kudrna, ale hlavou poslal míč vedle brány.Hned o minutu později ale Vacek zahrával přímý kop, který zatočil na třed brány pod břevno. Ač to nebyla nejprecizněji umístěná střela, brankáře překvapila, byla razantní a trefila bránu, radovali jsme se z druhého gólu. Bohužel, v 84. minutě po nepřesné přihrávce dostal do moci hráč soupeře a postaral se o vyrovnávací branku. Moc dalších šancí už k vidění nebylo, a tak zápas skončil remízou 2:2.
     Bod je pro nás v boji o záchranu velmi cenný. Ale vzhledem k průběhu prvních dvaceti minut zápasu musíme být trochu naštvaní. Kdybychom z šesti velkých šancí dali alespoň tři, zápas už bychom možná neztratili. Ale dali jsme pouze jednu, na kterou soupeř dokázal odpovědět.

Řepeč-Opařany B - Březnice 1:2 (0:0)
Veselí B - Košice 2:0 (1:0)
Lom - Sezimovo Ústí B 6:2 (0:1)
Chotoviny - Vlastiboř odloženo
Meteor Tábor B - Tučapy odloženo

Poslední příprava skončila prohrou: Božejovice - Božetice 1:2 (0:1)

Sestava: Mácha J. - Matějka J. (70. Anděl), Šimák, Smrž, Kabeláč O. - Popelka, Kudrna M., Vacek V., Brouček - Anděl (45. Novotný P.), Vacek P.
Góly: 78. Vacek
Žluté karty: ...
Rozhodčí: Kudrna J.
Diváci: 20

Třetí a zároveň poslední
 přátelský zápas jsme sehráli opět na domácím hřišti proti týmu z nedalekých Božetic. Ty přijely z velké části složené z B-týmu, jelikož áčku již začala sezona. V zápase jsme měli víc ze hry, přesto hosté byli velmi nebezpeční. My jsme za každou cenu kombinovali, někdy až zbytečně, namísto střely z pěkné pozice. Přesto jsme byli první, kdo dostal gól. Ve 31. minutě se prosadil hostující hráč tečovanou střelou k tyči. Jednalo se o velmi laciný gól. Největší šanci našeho týmu měl V. Vacek, který vybojoval roh, z něj střílel M. Kudrna těsně vedle.
     Do druhé půle jsme vlétli, po Kudrnově centru dával Novotný hlavou do brankáře. Následně zkoušel najít Novotného přízemní přihrávkou do vápna Popelka. To se mu povedlo, ale Novotného střelu vyrazil brankář se štěstím na roh. Z něj měl další šanci, ale mířil vedle v těžké pozici. V 78. minutě jsme se dočkali vyrovnání, Kudrnův rohový kop krásně tečoval Vacek hlavou a rozvlnil síť soupeřovy branky. V 85. minutě mohl obrat dokonat Kabeláč, ale jeho střela zpoza vápna šla do břevna, od něj ještě do hřiště, ale tam si s míčem brankář poradil. Když to vypadalo, že utkání nebude mít vítěze, přišla v první minutě nastavení chyba gólmana a dostali jsme další laciný gól

23.3. 2015

Nepohedný fotbal a výhra na domácím hřišti: Božejovice - Jistebnice B 4:1 (2:0)

Sestava: Mácha J. - Matějka J., Šimák, Matějka F. (30. Vacek P.), Vávrovský (20. Kabeláč O.) - Baťala, Brouček, Vacek V., Motalík - Popelka (70. Mácha L.), Kudrna M.
Góly: Baťala 2x, Šimák, Kabeláč O.
Rozhodčí: Pinc
Diváci: 10

Druhý přátelský zápas už jsme odehráli na našem hřišti, proti B-týmu Jistebnice, ten hraje čtvrtou třídu, skupinu B, kde jsou na předposledním, sedmém místě s 10 body. Hrálo se v neděli 22.3. od 13:00.
     Od začátku utkání jsme byli lepším týmem, lépe jsme kombinovali, přesto jsme nehráli zrovna dobře. Až moc složitě jsme si vypracovávali šance, zatímco hosté hrozili z rychlých protiútoků. Na první gól jsme ale nemuseli dlouho čekat, po nějakých 10 minutách jsme mohli slavit vedení 1:0, když se po rohu trefil Šimák. I nadále jsme si snažili vytvářet šance, ale často jsme až zbytečně moc kombinovali a chybělo více přímočarosti. Přesto se ještě v prvním poločase dokázal prosadit Baťala, který střílel z vápna po centru. První půle skončila 2:0 v náš prospěch.
     Na začátku druhé půle se nějakých 10 minut hrál pohledný fotbal, poslední půlhodinu už se předvedené hře snad nedalo říkat fotbal. Třetí gól přidal Baťala z penalty po faulu na Popelku ve vápně. Čtvrtý gól byl vskutku kuriózní. Kabeláč si předkopl míč na polovině hřiště, poté se míče dotkl ještě jednou. Míč prošel chumlem hráčů, nikdo nevěděl jak, až se nakonec k míči dostal znovu Kabeláč, to už se ocitl sám před brankářem a míč umístil do brány. Hosté pouze snížili při jednom rychlém brejku.
     Zápas skončil 4:1 v náš prospěch. Nutno ale dodat, že před týdnem jsme hráli o 100% lépe. Co by nás mělo strašit nejvíce je neproměňování šancí. Gólů jsme měli dnes dát ne čtyři, ale deset. Třikrát šel sám na bránu Popelka, jednou branku minul Vacek a jednou Motalík. Z části je to terénem, který není zrovna ideální, ale na to se nesmíme vymlouvat. Se zakončením máme dlouhodobé problémy a když nebudeme dávat góly, těžko budeme vyhrávat. Snad se tato střelecká smůla do začátku jarní části prolomí, aby jaro bylo lepší než podzim.

23.3. 2015

První venkovní zápas tohoto roku skončil remízou: Božejovice - Měšice 2:2 (0:1)

Sestava: Mácha J. - Matějka J., Šimák, Matějka F., Vávrovský - Popelka, Vacek V., Kudrna M., Motalík - Mácha L., Vacek P.
Góly: Matějka J., Vacek P.
Rozhodčí: ...
Diváci: 10

Jarní část sezony se nezadržitelně blíží, a tak přišel čas na přátelská utkání. Ty jsou naplánovány celkem tři. První z nich jsme odehráli v neděli 15.3. od 18:00 na umělém trávníku v Kvapilové ulici v Táboře proti týmu Měšic. Náš soupeř hraje třetí třídu a je na 6. místě s 15 body.
     První poločas jsme si zvykali na hru venku, někteří dokonce od podzimu poprvé kopali do míče, až na pár nepřesností v úvodu ale byla hra slušná. Vytvořili jsme si pár šancí, které jsme nedokázali využít a tak nás soupeř potrestal. Vlastně jsme se potrestali sami. Míč letící na Máchu totiž našemu brankařovi vyklouzl a Popelka, který přiběhl krýt míč před soupeřem si s Máchou tak dlouho dával přednost, až míč získal hráč soupeře a zakončoval do prázdné branky. Jinak ale nebyla hra od brankáře až k útočníkům vůbec špatná. Vyrovnat se nám ale do konce poločasu nepodařilo.
     Na začátku druhé půle soupeř zvýšil na 2:0 v přečíslení, nevzdali jsme se ale, nýbrž jsme se snažili s výsledkem něco udělat. To se povedlo J. Matějkovi, který vyslal střílenou přihrávku na Vacka, ta ale skončila rovnou gólem. Snížení stavu nám dodalo naději a čtvrt hodiny před koncem už bylo vyrovnáno, Motalík přihrál míč z levé strany do vápna na P. Vacka, který krásně umístil míč do brány. Chvíli před koncem měl šanci na obrat Motalík, ale sám před brankářem gól nedal a utkání vítěze nepoznalo.
     Na to, že to byl první zápas venku jsme, hráli myslím si dobře. Jediným problémem bylo, jako je tomu již zvykem, že jsme na zápas přijeli v jedenácti, zatímco soupeř mohl tým prostřídat. To je potom v sezoně náš největší problém.

Bez souhlasu administrátora prosím nekopírujte obsah těchto stránek.
Kontakt: bozejovice@seznam.cz